Poslední "Technická" 2016

31. prosince 2016 v 9:55 | Pavel Kverek
Vážení nachystaní oslavovatelé.

Protože jsem už několik dnů (i nocí) ve vztahu s chřipkou a nemohu se oddat vycházce za humna, budu zadání plnit tak nějak postupně.

Nejprve se podívám k událostem roku, který se chystá za sebou zavřít dveře, vylovím asi tři události a když mne napadne, třeba přidám.

Pak se ohlédnu za celou činností, protože rok 2016 ve svém odcházení otevře prostor sezóně, v níž po pětatřicáté vezmu v dubnu tužku a půjdu nedočkavě na hnízdiště. Kdo jste tu prvně - na hnízdiště slavičí.

Tam už zalovíme pořádně. Měl jsem událostí v představě pět, ale když jsem se zamyslel, další se tlačily do klávesnice a já se bojím, že podlehnu.

Mohlo by to být tady dnes živé, komu z vás k domácí oslavě nepřijedou muzikanti, zkuste zůstat s námi. Kdo nechcete metat světlicemi po střechách sousedů, tady to třískat nebude. (Mimochodem, účastnil jsem se internetové diskuse, kde projevovali obavy majitelé domácích čtyřnohých, abych upozornil, co lze uvidět v tom čase ve volné přírodě a kolik chladnoucích kožichů i křídel nabízí po té velkoleposti pražská R-10 ráno. Zkuste si tam dojít vykloubit oči, než to predátoři a pneumatiky sežerou. Na tyhle obratlovce naše společnost nemyslí. A protože to jsou zase mazlíčci moji, musím to říct.

A pak se objeví výhled, přání sobě i vám - a cesta ke kalendáři.

Je jasné, že čas k jeho zvolnění nikdo neumluví - co víc - movitější jej neuplatí. Jen chytří s ním budou šikovně hospodařit. Třeba i ohlížením. Tím chvíle ztěžknou v tom následném umocnění. Přidanou hodnotou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama