Pro zítřejší chytání

27. prosince 2016 v 13:32 | Pavel Kverek
Nikdy jsem tu zatím nevyužil atmosféry odchytu přímo, z obavy, aby třeba zbytečně nepřetékaly emoce. Ale jak nad tím přemýšlím s odstupem času i výletech po internetových prezentacích podobné povahy, byla by škoda v zajímavém čase končícího roku sebe v této poloze nepředstavit. Výjimečně. A nejlépe tak, že na bahňáky vyjdeme všichni. A ne až zítra, protože bychom vyšli naprázdno, přijďte už večer, protože tak se to při těchto odchytech dělá.

Navlečte gumovky, kdo má jen nízké, zažije jak bahno mezi prsty ve slizkých ponožkách dovede po chvíli báječně hřát. Zabalte svačinu na jednu noc, zapomeňte na pyžamo, spát se nepůjde, přibalte zápisník s dalekohledem a něco na focení. Maličkou svítilnu a určovací klíč.
Sejdem se poblíž osady Šlejferna při severovýchodním okraji bousovského moře. Když by byl čas a ptáci na rybníku ještě nebyli, povím vám něco o tom místě. O zaniklé slávě mlynářského řemesla a taky o mlýně, který měl zvuk. A nejen od namáhané vody.
S policií vše domluveno, porybný ví i hasiči vědí. Počasí v půlce prázdnin vypadá solidně, posedíme na zemi. Psům zaplaťte nějaký hotel, děti si ponechte. Nebudou prvními.

Odchytová zařízení jsou už na místě, bahnitá výspa upravena, ptačí tah k severu naplno běží. A až to prožijeme, zalistuji archívem výsledků, ať si toho naberete opravdu pořádně.

A navzdory tomu, že jde o fikci, přál bych si jediné. Abyste přišli a objevovali mnou objevené. Nadregionální význam tajemné ptačí křižovatky. Abychom na konci setkání uznali, proč tuhle krajinu, která nás sice o nic neprosí, proč ji je potřeba chránit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 modni-hity modni-hity | E-mail | Web | 27. prosince 2016 v 13:49 | Reagovat

Ahoj máš nádherný blog .Mohla/Mohol by si sa prosím pozrieť aj na môj blog
Veľmi pekne ti DAKUJEM :)
Prajem šťastné sviatky a veľa čítateľov na tvjom blogu :)

2 pavelkverek pavelkverek | 27. prosince 2016 v 13:53 | Reagovat

OK, najdu si chvíli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama